Tagasi ETBL-i avalehele
Rakke valla teabeportaal

Rakke valla entsüklopeediline teabeportaal esitab infot Rakke valla ajaloo-, kultuuri- ja loodusväärtuste, ühenduste ja ettevõtete ning Rakke vallaga seotud isikute kohta, samuti valla turismiettevõtjate pakutavate toodete ja teenuste kohta.

Rakke vald asub Lääne-Viru maakonnas Järva- ja Jõgevamaa piiril ning piirneb Väike-Maarja, Jõgeva ja Torma (Jõgeva maakond) ning Koeru (Järva maakond) vallaga. Olulisematest teedest läbivad valda Piibe maantee ning Tallinna–Tartu raudtee. Vallakeskusest Rakkest on Tallinna 130 km, Tartusse 85 km ja Rakverre 45 km. Vallas asub Põhja-Eesti kõrgeim tipp Emumägi, valda läbivad Põltsamaa ja Onga jõgi, siin on mitu kaunist mõisakompleksi (Salla, Liigvalla).

Rakke vallas on sündinud või tegutsenud mitmed suurmehed, kelle sünni ja tegutsemiskohad on piirkonnas ka tähistatud: loodusteadlane Karl Ernst von Baer, kirjanik ja arst Friedrich Robert Faehlmann, näitekirjanik Hugo Raudsepp, helilooja Ferdinand Mühlhausen, kirjanik Oskar Luts, zooloog ja hüdrobioloog Heinrich Riikoja, lastekirjanik Marta Sillaots, lendur (stratonaut) Ernst Birnbaum ja Eesti õhukaitse rajajaid Richard Tomberg. 

Rakke raudteejaam 1930. aastad

Tehas Nordkalk

Vaade Rakke linnamäelt