Lilli
Lilli, küla Viljandimaal Karksi vallas; 116 elanikku (2011; 137 el 2000).
Külas on kaitsealused arheoloogiamälestised kalmistu ja ohverdamiskoht Annemägi, kalmistu Ülpre kalm, kalmistu Liival, ohverdamiskoht Hiiemägi, Hiietammik, asulakoht ja ohvrikivi Ussikivi, samuti mälestusmärk Balti keti 20. aastapäevaks.
Külas on külamaja, kus asuvad nii rahvamaja kui raamatukogu.
Külas tegutseb Lilli looduskeskus ja küla maadel on Alliku liigikaitseala, läheduses Teringi maastikukaitseala. Eesti-Läti piiri ääres Nava talus on korraldatud Mulgi kultuurifestivale (etendused, kontserdid ja luuleüritused).
Loodus
Lilli on valla lõunapoolseim küla, asub Ruhijärvest kagus, Teringi maastikukaitseala läheduses (Lilli ehk Teringi raba; 2,6 km2). Lilli ümbrus jaguneb künklise tasandiku ja suurmetsade ning soodega maastikuks. Lillist idas on 4–5 km pikkune ja 1–1,5 km laiune Suuga-Putniku künnis, mille absoluutne kõrgus on 122,5 m. Ida poole jääb Tündre järv, mille kaldal on puhkekoht. Lõuna poole Läti piiri äärde jääb Annemägi. Põhja pool Lilli oja ümbruses on Virapuu rändrahn, Ussikivi, Ikepera raba ja Lannu turbaraba.
Ajalugu
Esmakordselt mainitud 1683 (Peraküla, Polli mõisa kõige kaugem piiriäärne küla). Lilliks hakati kutsuma samanimelise oja järgi. Lillis asus Polli metskonna kantselei, Nõukogude ajal Kõrgemäe sovhoosi Pöögle osakonna ja Polli metskonna keskus.
Välislingid
Karksi valla asulad
Linn: Karksi-Nuia
Külad: Ainja, Allaste, Hirmuküla, Karksi, Kõvaküla, Leeli, Lilli, Metsaküla, Morna, Muri, Mäeküla, Oti, Polli, Pärsi, Pöögle, Sudiste, Suuga, Tuhalaane, Univere, Äriküla
Loodud 2013