Tagasi ETBL-i avalehele

Kristiine

Kristiine linnaosa vapp

Löwenruh' park

Kristiine, halduslinnaosa Tallinnas; 9,4 km2, 29 395 elanikku (2010).

Ulatub Veskimetsa kagunurgast Tondi raudteepeatuseni ja Paldiski maantee viaduktist Järve haigla taha Rahumäe jalamile. Hõlmab Lilleküla, Tondi ja Järve asumi.

Lääneosas peamiselt tööstus- ja ärimaa, mitmesuguseid asutusi on ka Tondil ja Rahumäe tee piirkonnas. Eesti suurimaid ärikeskusi on Kristiine Kaubanduskeskus.

Kristiines paiknevad Tallinna Pedagoogiline Seminar, Tallinna Tervishoiukõrgkool, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Tallinna Kristiine Gümnaasium, Audentese Erakool, Tallinna I Internaatkool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tallinna Huvikeskus Kullo, Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Kool ning Laulu- ja Tantsukool Waf.

Kristiine linnaossa jäävad Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala (osaliselt), kaitsealused Löwenruh’ park, Linnu tee 83 ja 87 ning Mõtuse tänav 8 aed. Kaitse all on ka Tondi ülesõidu lähedal kasvava hariliku hobukastani leinavorm ning endises Krameri puukoolis kasvavad kaks leina- ja neli lõhislehist kaske.

Saanud nime Kristiine heinamaade järgi, mis Rootsi kuninganna Kristiina korraldusel 1653 liideti Tallinna linnasarasega.

  

Tallinna Kristiine Gümnaasium

Kristiine noortekeskus

Kristiine kaubanduskeskus

EE 12, 2003; muudetud 2011