Tagasi ETBL-i avalehele

Võrtsjärve külastuskeskus

Linnuvaatlustorn Emajõe külastuskeskuses Võrtsjärve kaldal

Võrtsjärve külastuskeskus, asub Võrtsjärve kaldal Emajõe alguses Tartu–Viljandi maantee ääres Kolga-Jaani ja Rannu valla piiril asuval Jõesuu puhkealal. Külastuskeskuses on turismiinfo- ja avalik internetipunkt, Võrtsjärve ekspositsioon (herbaarium, kivistised, putukad), Võrtsjärve pood ja kohvik. Keskusest saab infot puhke- ja turismivõimaluste kohta Võrtsjärve ümbruses, võimalik on tellida huvireisipakette Võrtsjärvel, osaleda harivas meeskonnamängus järve ümbruse tundmaõppimiseks ning purjetada eri suurusega paatidega. Keskus on sobilik mitmesuguste ürituste (koolitused, seminarid, töötoad jms) läbiviimiseks, siin toimuvad fotonäitused. Keskuses saab rentida kanuusid, aerupaate ja kalepurjekat.

Külastuskeskuse hoone on ehitatud ökoloogilistest materjalidest (puit, puitlaast, savi, põhk). Külastuskeskus on rajatud järve ümbritseva 7 valla (Kolga-Jaani, Põdrala, Puka, Rõngu, Rannu, Tarvastu ja Viiratsi vald; aastast 2013 Viljandi vald) koostöös ning kuulub Võrtsjärve Sihtasutusele.

Jõesuu puhkealal on 15 m kõrgune puidust vaatetorn ning 10-kohaline paadisild, hoiuala ja turismipiirkonda tutvustavad infotahvlid, ökokäimlad, varikatus ja prügikastid. Puhkealale lisab atraktiivsust kividest muul, mis kulgeb piki Emajõge Võrtsjärve.

Välislink

Loodud 2013