• Kiin, Voldemar (Teatrileksikon)
    Osi Rudolf (L’Arronge’i Mu Leopold, 1918) Abram Sikk (Kunderi Kroonu onu, 1920) Kleštš (Gorki Põhjas, 1921) Kabris (Tammsaare Petuulia (Juudit), 1921) Britannicus (Shaw’ Caesar ja Kleopatra, 1922) Manrique de Lava (Lope de Vega Naiste mäss, 1923) ETBL, 2000 (K.
  • Laos, Alfred (Teatrileksikon)
      Osi Juan (Lope de Vega Naiste mäss, 1933) voorimees Kohv (Lutsu ja Särevi Tagahoovis, 1934) Solvejgi isa (Ibseni Peer Gynt, 1935) Adra Hindrek (Vilde ja Särevi Mahtra sõda, 1936) Rõžov (Pogodini  Aristokraadid, 1937) ETBL, 2000 (K.
  • Kraav, Rudolf (Teatrileksikon)
    Osi Ortuno (Lope de Vega Naiste mäss, 1928 Tartu Töölisteatris) Ferry (Kálmáni Silva, 1928 Ugalas) Richard (Lengyeli Antonia, 1929) Nils Sture (Strindbergi Eerik XIV, 1933) Murkin (Lutsu ja Särevi Tagahoovis, 1935) ETBL, 2000 (L.
  • Tenno, Toivo (Teatrileksikon)
      Muusikalisi kujundusi Ayckbourne’i Hääleröövel (1999) Strindbergi Kummitussonaat (1999) Lope de Vega, Cervantese Hispaania öö (2011, koos Olari Ojaga) Välislink Toivo Tenno Vanemuise kodulehel ETBL, 2015 (E.
  • Vilba, Edgar (Teatrileksikon)
    Osi Francisco (Shakespeare’i Hamlet, 1945) Kiigari Jüri (Hindi Tagaranna meeste kalakuunar, 1947) Rumjantsev (Berjozko Mehisus, 1948) Searkin (Gow’ ja d’Hussaud’ Sügavad juured, 1948) Jaanson (Jakobsoni Ehitajad, 1950) Zarubejev (Simukovi Varblaste mäed, 1950) Vandalino (Lope de Vega Tantsuõpetaja, 1951) Joosep (Tammsaare ja Särevi Vargamäe, 1951) Žarkov (Geraskina Küpsustunnistus, 1952) Korobkin (Gogoli Revident, 1952) Välislink Edgar Vilba Rahvusarhiivi fotode andmebaasis FOTIS ETBL, 2000 (M.
  • Sepp, Hilja (Teatrileksikon)
    Osi Marja (Waltari Distsiplineerimata sugupõlv, 1942) Rosaura (Goldoni Kahe isanda teener, 1942) Hermia (Shakespeare’i Suveöö unenägu, 1946) Stasi (Kálmáni Silva, 1947) Lucetta (Goldoni Põikpead, 1949) Anina (Kálmáni Kuradiratsur, 1950) Anarda (Lope de Vega Koer heintel, 1951) Printsess (Švartsi Lumekuninganna, 1951) Barba (Rainise Puhu, tuul!, 1952) Serjoža (Tolstoi Anna Karenina, 1952) Maia (Jakobsoni Viirastused, 1954) Arhiivimaterjale Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, fond T548 ETBL, 2000 (T.
  • Rost, Ludvig (Teatrileksikon)
    Osi Cludad (Lope de Vega Naiste mäss, 1933) Kerjus (Gay, Brechti ja Weilli Kolmekrossiooper, 1937) Kõrtsmik (Dostojevski ja Baty Kuritöö ja karistus, 1939) Kalmus (M.
  • Rooberg, Johannes (Teatrileksikon)
    Osi Karjus (Sophoklese ja Hofmannsthali Kuningas Oidipus, 1924 Draamastuudios) Peetrus (Tassa Kadaara sead, 1928) Ferling (Upītsi 1905, 1930) Tai‑li Fei (Tretjakovi Möirga, Hiina!, 1932) Kohtunik‑inkvisiitor (Lope de Vega Naiste mäss, 1933) noorem Bražnikov (Lutsu ja Särevi Tagahoovis, 1934) Aslak (Ibseni Peer Gynt, 1935) Köster (Lutsu ja Särevi Tootsi pulm, 1937) Laekur (M.
  • Arnover, Toivo (Teatrileksikon)
    Osi Aldemaro (Lope de Vega Tantsuõpetaja, 1972) Eduard (Rozovi Meelelahutaja, 1974) Leporello (Figueiredo Don Juan, 1974) Ain (Liivese Hüvasti, mereröövel!, 1975) Joosep (Raudsepa Vedelvorst, 1976) Vincent (Sauvajoni Ciao!, 1977) Villem Tombak (Saaberi Virumaa leib, 1980) Julius (Kitzbergi Neetud talu, 1981) Scapin (Molière’i Scapini kelmused, 1983) Fabrizio (Goldoni Võõrastemaja perenaine ehk Mirandolina, 1984) Tambu Juhan (Aderi Tambu Elle, ma tahan Sinuga rääkida, 1986) Kirjandus T.
  • Pessin, Raissa (Teatrileksikon)
    Osi Vallatu Kevadevõim (Taari Viiukese sõit kevadriiki, 1932) Pauline Pätajalg (Molnári ja Särevi Pal-tänava poisid, 1932) Agathe (Mälgu Neitsid lampidega, 1933 Töölisteatris) Isabell (Lope de Vega Naiste mäss, 1934) Agrippina (Škvarkini Võõras laps, 1934 Tallinna Vene Teatris) Vassilissa (Andrejevi Ära tapa, 1932) Lucienne (Verneuil' Minu tütar Varssavist, 1937) Aglaja (Dostojevski Idioot, 1938) Matilde (Vilde Pisuhänd, 1938) Germaine (Gehri Kuues majakord, 1939) Kirjandus K.
  • Murumaa, Mati (Teatrileksikon)
    Helikandjaid Vana hea Kuldne Trio (CD, 1997) Osi Vallakirjutaja (Koidula Säärane mulk, 1978) Gennadi Lobakov (Smuuli Atlandi ookean, 1979) Külapoiss (Illyesi Kirbukirmes, 1979) Kamaküla Endrik (Kitzbergi Püve talus, 1980) Liivi sõdalane (Geikinsi Legend Kaupost, 1980) Maipõrnikas (Normeti Muinasjutt Pöial-Liisist,1980) Laulja (Lassila Tark neitsi, 1981) Pressivanem (Jakobsoni ja Vahingu Vaeste-Patuste alev, 1981) Leito (Kooli Kes käib paljajalu, 1981) Fotograaf ja Reporter (Albee' Kõik on läbi, 1981) Teadlane (Tiksi Reis Sotapotamaale, 1981) Julio (Lope de Vega Tantsuõpetaja, 1982) Ronk Karl (Švartsi Lumekuninganna, 1982) Teener (Ödön von Horvathi Lood Viini metsadest, 1983) Senjoore Gummiarabica (Pozzi Sinihabe, 1983) Madis (Kitzbergi Kaval-Ants ja Vanapagan, 1984) ETBL, 2000 (L.
  • Rebbas, Ly (Teatrileksikon)
    Osi Becky Thatcher (Twaini ja Kilgase Tom Sawyer II, 1968) Jonte (Lindgreni ja Mäeotsa Meisterdetektiiv Blomkvist, 1969) Viuks (Katajevi Vikerkaarelill, 1972) Nuff‑Nuff (Undi Kolm põrsakest ja hea hunt, 1973) Eeva (Blaumanise Rätsepad Sillamatsil, 1977) Angela (Tammsaare Kuningal on külm, 1977) Catherine (Thomas' Kaheksa armastavat naist, 1978) Maie (Koidula Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola, 1978) Lahja (Jotuni Kuldvasikas, 1979) Pöial-Liisi (Anderseni ja Normeti Muinasjutt Pöial-Liisist, 1980, mängis rolli alates 1982) Licena (Lope de Vega Tantsuõpetaja, 1982) Anita Trigg (Du Maurier’ ja Soosaare Linnud, 1984) Välislinke Ly Rebbas Rahvusarhiivi fotode andmebaasis FOTIS ETBL, 2000 (L.
  • Klaus, Leida (Teatrileksikon)
    Kostüümikujundusi Blaumanise Rätsepad Sillamatsil (1938) Rostand’i Cyrano de Bergerac (1947) Voltaire’i Rohelise neeme isand (1949 Draamateatris) Shakespeare’i Hamlet (1949, vabaõhulavastus) Glieri Punane moon (1950) Ostrovski Mets (1950 Draamateatris) Lope de Vega Tantsuõpetaja (1951 Draamateatris) L.
  • Vomm, Ants (Teatrileksikon)
    Osi Ževakin (Gogoli Naisevõtt, 1947) Fred (Bogoslavski Üksteist tundmatut, 1947) Nym (Shakespeare’i Windsori lõbusad naised, 1948) Fjodor (Suhhovo-Kobõlini Kretšinski pulm, 1949) Loyal (Molière’i Tartuffe, 1950) Leonido (Lope de Vega Koer heintel, 1951) Armstrong (Jakobsoni Šaakalid, 1952) Juhan (Wuolijoki Põlev maa, 1955) Stephano (Shakespeare’i Veneetsia kaupmees, 1958) Pude (Parve Õndsuse labürint, 1959 Vanemuises) Chesso (Ciarciolini Cornelia, 1959) Cobus (Heijermansi Lootus õnnistusele, 1959 Ugalas) Voitinski (Tammsaare ja Vahuri Mauruse kool, 1961) Dolgorukov (Zīvertsi Münchhauseni kosjad, 1962) Jaak (Raudsepa Veli Henn ja Hennu veli, 1963) Vincentio (Shakespeare’i Tõrksa taltsutus, 1964) Mellik (S.
  • Kärbis, Uno (Teatrileksikon)
    Normeti Tuled kodusadamas (1958) Rombergi Kõrbelaul (1963) de Falla Suur võlur – armastus (1964) Raveli Hispaania tund (1964) Mozarti Figaro pulm (1989) Lavakujundusi Kõrveri Mees pisuhännaga (1968) Natchinski Minu sõber Bunbury (1970) Puccini Triptühhon (1972) Lope de Vega Tantsuõpetaja (1972 Rakvere Teatris) Donizetti Don Pasquale (1974) Britteni Me teeme ooperit.
  • Mitt, Hugo (Teatrileksikon)
    Lavakujundusi Gribojedovi Häda mõistuse pärast (1948 Draamateatris) Gogoli Revident (1949) Suhhovo-Kobõlini Kretšinski pulm (1949) Gorki Vassa Železnova (1950) Ostrovski Mets (1950) Lope de Vega Tantsuõpetaja (1951) Tšehhovi Onu Vanja (1951) Tammsaare ja Särevi Vargamäe (1951) Fonvizini Äbarik (1952) Tammsaare ja Panso Põrgupõhja uus Vanapagan (1953) Kirjandus I.
  • Levald, Leida (Teatrileksikon)
    Osi Zoja (Surovi Kaugel Stalingradist, 1947) Klavdia Burmina (Sofronovi Ühes linnas, 1947) missis Jacobs (Petrovi Rahu saar, 1948) Anna (Gorki Vassa Železnova, 1950) Anita (Lācise ja Sauleskalnsi Kaluri poeg I, 1950, ja II, 1952) Feliciana (Lope de Vega Tantsuõpetaja, 1951) Krõõt (Tammsaare ja Särevi Vargamäe, 1951) Jeremejevna (Fonvizini Äbarik, 1952) Avdotja (Gorki Päikese lapsed, 1953) Fenja (Lutsu ja Särevi Tagahoovis, 1955) seltsimees Underton (Majakovski Saun, 1957) kuninganna Anna (Dumas’ ja Radzinski Kolm musketäri, 1957) Kirjandus I.
  • Alamaa, Robert (Teatrileksikon)
    Osi Hartvig (Sudermanni Jaanituli, 1921) Kreon (Sophoklese ja Hofmannsthali Kuningas Oidipus, 1923) Margus (Kitzbergi Libahunt, 1924 ja 1930) Jaan (Kitzbergi Tuulte pöörises, 1926) Vaska Pepel (Gorki Põhjas, 1931 Tallinna Töölisteatris) Lõoke (Kitzbergi ja Simmi Kosjasõit, 1932) Ruprecht (Kleisti Lõhutud kruus, 1932) Henri Bachelet (Pagnoli Kuulsusega kaubitsejad, 1933) Frondosa (Lope de Vega Naiste mäss, 1933) Baškin (Gorki Tormi eel (Jegor Bulõtšov ja teised), 1933) Belski (Lutsu ja Särevi Tagahoovis, 1934) Mikko Vilkastus (Kivi Nõmmekingsepad, 1934) Harry Roe (Tradewelli Mašinaal, 1935) Heino (Lutsu ja Särevi Vaikne nurgake, 1935) Aarne (Wuolijoki Niskamäe naised, 1937) Laos (Anto Merepojad, 1941) Laur (Lutsu ja Särevi Kevade, 1941) Indiaani Joe (Twaini ja Martini Tom Sawyer, 1945) Ivantsev (Arbuzovi ja Gladkovi Surematu, 1945) Konrad Huber (Vilde ja Toona Kui Anija mehed Tallinnas käisid, 1946) vana Tamm (Simukovi Võluseeme, 1947) ETBL 2000 (M.
  • Varts, Elli (Teatrileksikon)
    Lavastusi Jotuni Mehe küljeluu (1968) Raudsepa Vedelvorst (1969) Pakkala Parvepoisid (1969) Osi Leena (Kitzbergi Tuulte pöörises, 1940) Mari ja Tiina (Kitzbergi Libahunt, 1941 ja 1949) Tanja (Arbuzovi Tanja, 1941) Kõrboja Anna (Tammsaare ja Särevi Kõrboja peremees, 1944) Mari (Tammsaare ja Särevi Andres ja Pearu, 1945) Ljubov Ostradina (Ostrovski Süüta süüdlased, 1946) Eeva Miilas (Jakobsoni Elu tsitadellis, 1947) Diana (Lope de Vega Koer heintel, 1951) Anna Karenina (Tolstoi Anna Karenina, 1952) Eeva Marland (Vilde Tabamata ime, 1952) Edith (Jakobsoni Viirastused, 1954) Maša (Tšehhovi Kolm õde, 1954) Mall (Wuolijoki Põlev maa, 1955) Maija (Pakkala Parvepoisid, 1956) Liidia (Hindi Peibutuslaul, 1956) Lóa (Laxnessi Müüdud hällilaul, 1957) Mai (Ranneti Südamevalu, 1957) Ellen (Liivese Robert Suur, 1957) Alli (Tammlaane Valge lagendik, 1958) Nerissa (Shakespeare’i Veneetsia kaupmees, 1958) Printsess (Švartsi Vari, 1959) Cléanthis (Molière’i Amphitryon, 1960) Hljostova (Gribojedovi Häda mõistuse pärast, 1963) Muskamamma (Vilde ja Süvalepa Raudsed käed, 1965) Kirjandus O.
  • Paljasmaa, Aivo (Teatrileksikon)
    Osi La Tremouille (Anouilh’ Lõoke, 1969) Levan (Huhhašvili Taevas ja maa, 1969) Richard Rich ja Henry VIII (Bolti Mees kõikideks aegadeks, 1970, ka lavastaja assistent) Lomellino (Schilleri Fiesco vandenõu Genuas, 1971 Noorsooteatris) Kriimu (Tuuliku Hübriidgloobus ehk Miks pole alati arbuuse, 1972 Noorsooteatris) Vandalino (Lope de Vega Tantsuõpetaja, 1972 Rakvere Teatris) Üllar (Rähni Kodukäijate kodu, 1975, ka lavastaja assistent) Kirjandus A.
  • Deinhardt, Margarete (Teatrileksikon)
    Osi Paniska (Lerberghe´i Paan, 1920) Hedvig (Kretzeri Tõusik, 1921) Charmian (Shaw' Caesar ja Kleopatra, 1922) Kaija (Haarla Hanuumani tütar, 1925, Estonias) Henriette (Strindbergi Patt, 1925) Epha (Raudsepa Kohtumõistja Simson, 1926) Regan (Shakespeare´i Kuningas Lear, 1927, Rändteatris) Lady Milford (Schilleri Salakavalus ja armastus, 1927) Salome (Wilde'i Salome, 1929, Pärnu Töölisteatri vabaõhulavastus) Urve (Kitzbergi Neetud talu, 1941, Endlas) Vassilissa (Gorki Põhjas, 1941, Endlas) Tantse Goldoni Kahe isanda teener (1922) Lope de Vega Naiste mäss (1923) Kaiseri Keskööst hommikuni (1923) Shakespeare’i Macbeth (1923) Tagore Ohver (1923, vabaõhulavastus) Kirjandus M.
  • Süvalep, Galina (Teatrileksikon)
      Osi Miška (Tolstoi ja Kurakini Kolm karu, 1952 Nukuteatris) Suliko (Baratašvili Ritsikas, 1953 Draamateatris) Katariina Bragadini (Hugo Angelo – Padua türann, 1954) Franziska (Lessingi Minna von Barnhelm, 1954) Gerarde (Lope de Vega Teravmeelne armunu, 1955) Helga (Süvalepa Armastus ja vale, 1956) Marguerite (Dumas’ Kameeliadaam, 1956) Marka (Leonovi Kuldne tõld, 1957) Heete (Lutsu ja Särevi Vaikne nurgake, 1958) Külli (Rähni Nilakanta aaria, 1958) Lida (Kohouti Selline armastus, 1958) Linda (Raua Kirves ja kuu, 1959) Maria (Richteri Jumala saar, 1960) Maria Stuart (Słowacki Maria Stuart, 1960) Asja (Indrāne Sild, 1962) Barba (Masevitši Barba, 1962) donna Elvira (Frischi Don Juan ehk Armastus geomeetria vastu, 1966) Kirjandus E.
  • Tarkpea, Vladimir (Teatrileksikon)
      Muusikalisi kujundusi Kiplingi ja Vladõtšina Talumatu Elevandipoeg (1948 ja 1977) Lope de Vega Tantsuõpetaja (1951) Toona Punamütsike (1953) Vladõtšina Saabastega kass (1954) Toona Okasroosike (1955) Gabbe Tuhkatriinu (1956) Drda ja Štoki Kuradiveski (1960) Daudet’ ja Mäeotsa Isand Sequini kitseke (1962) Lagerlöfi ja Aguri Nils Holgersson (1964) Kangilaski Kalevipoja sõit maailma otsa (1965) Liigandi Mõmmik (1967) E.
  • Kalkun, Karl (inspitsient) (Teatrileksikon)
    Osi Kõverkael (Gorki Põhjas, 1919) Cimbranos (Lope de Vega Naiste mäss, 1923) Aucutte (Kálmáni Montmartre’i kannike, 1948) Viies härra (Vilde Tabamata ime, 1952) Osaline (Rollandi 14.
  • Uibo, Uno (Teatrileksikon)
    Normeti Otto Almari nägemus (1977) Saja Puutuvid (1977) Lassila Tark neitsi (1978) Koidula Säärane mulk (1978) Shakespeare’i Mõõt mõõdu vastu (1979) Wilderi Meie linnake (1980) Albee’ Kõik on läbi (1981) Lope de Vega Tantsuõpetaja (1982) Kirjandus E.