• Bome, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Bome (13
  • Jakovlev, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Jakovlev (ka Iakovlev; 19
  • Ennok, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Ennok (23
  • Kulagin, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Kulagin (10
  • Schutinski, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Schutinski (aastast 1938 Sulgar, Lätis Šutinis; 21
  • Anton, Lembit (Teatrileksikon)
    Lavastusi Ugrjumovi Tema, tema armastatu ja kohver (1962) Osi Tõnis Hoopkaup (Hindi Kuhu lähed, seltsimees direktor?, 1949) Mogri Märt (Kitzbergi Kauka jumal, 1949) Bražnikov (Lutsu ja Särevi Tagahoovis, 1955) Simeoni (Kivi ja Panso Seitse venda, 1956) Ott ja Eedi (Tammsaare ja Särevi Vargamäe vanad ja noored, 1959) Teemu (Kivi Nõmmekingsepad, 1960) Mulginägu (Visnapuu ja Pätsi Meie küla poisid, 1966 Vanemuises) Bullinger (Brechti Švejk Teises maailmasõjas, 1967) Kükloop (Undi Phaethon, Päikese poeg, 1968) Kálman Zsupán (Straussi Mustlasparun, 1968) Agamemnon (Offenbachi Ilus Helena, 1969) Opman (Kitzbergi Laseb käele suud anda, 1969) Mürkmaa (Kuusbergi, Undi ja Hermaküla Südasuvi 1941, 1970) Rastakovski (Gogoli Revident, 1987) Gibbs (Kesselringi Hapu vein ja sinihape, 1988) Monge (Marceau’ Presidendisõber, 1990) Naarits (Särgava Uus miniister, 1993) Linnavalitsuse valvur (Tšehhovi ja Jerjomini Moskvasse! Moskvasse!, 1994 Vene Draamateatris) Kirjandus A.
  • Aumere, Edmund (Teatrileksikon)
    Edmund Aumere (aastani 1935 Anton; 19
  • Järve, Julius (Teatrileksikon)
    Osi Kaarel (Kitzbergi Tuulte pöörises, 1910) Bronk (Heijermansi Hingede päev, 1911) Anton (Hebbeli Maria Magdalena, 1911) Tammaru peremees (Kitzbergi Libahunt, 1911) August Vahtrik (Rutoffi Kivi, 1912) Oestermark (Strindbergi Isa, 1912) Rõõmusoks (Lutsu Paunvere, 1912) Kirjandus Koosolek teatri asjus.
  • Root, Nikolai (Teatrileksikon)
    Lõpetas 1900 Peterburi Kunstide Akadeemia maali erialal, täiendas end Pariisis Académie Julian'is ja Münchenis Anton Ažbe juures.
  • Peäske, Elmar (Teatrileksikon)
    Lõpetas 1938 flöödierialal Tallinna Konservatooriumi (Anton Schutinski ja Evald Braueri klass).
  • Pirchan, Joseph (Teatrileksikon)
    Lavastusi Rossini Sevilla habemeajaja (1922 Estonias) Osi Hans Stadinger (Lortzingi Relvasepp, 1922 saksa teatris) Amonasro (Verdi Aida, 1923 Estonias, ka näitejuht) Spalanzani, Schlemihl ja Crespel (Offenbachi Hoffmanni lood, 1923 Estonias ja saksa teatris) Karl Matthias Schultz (Lenzi Kuningalapsed, 1924 saksa teatris) Anton (Kienzli Evangeeliumimees, 1925) Cesare Angelotti (Puccini Tosca, 1925) Chaunard (Puccini Boheem, 1926) Tomski (Tšaikovski Padaemand, 1926) Kuppi Mihaly (Kálmáni Chicago hertsoginna, 1929) Kirjandus T.
  • Ojalo, Helga (Teatrileksikon)
    Oli abielus Anton Bomega.
  • Nartov, Ilja (Teatrileksikon)
    Osi Freddy Eynsford Hill (Shaw’ Pygmalion, 1996) Anton (Volkovi Anton, 1997) AA (Mrożeki Emigrandid, 1998) Octave (Molière’i Scapini kelmused, 1998) Faust (Puškini Ihnus rüütel.
  • Tari, Eero (Teatrileksikon)
    Osi Yamadori (Puccini Madame Butterfly, 1943) Punavari (Rombergi Kõrbelaul, 1948) Prits (Koidula Kosjaviinad, 1953) Felix Grandet (Balzaci Eugénie Grandet, 1954) Mart (Kitzbergi Punga Mart ja Uba-Kaarel, 1954) Peeter Uniohakas (Sheridani Keelepeksu kool, 1955) Anton Markus (Liivese Linnud lahkuvad pesast, 1956) Mats (Vaiguri Kraavihallid, 1957) Xanthos (Figueiredo Aisopos, 1958) Lopahhin (Tšehhovi Kirsiaed, 1960) Keegi (Pētersonsi Olen 30-aastane, 1962) Famussov (Gribojedovi Häda mõistuse pärast, 1963) Frick (Offenbachi Pariisi elu, 1964) Osman-Passa (Visnapuu ja Pätsi Meie küla poisid, 1966) Steinberg (Lutsu Paunvere, 1966) Direktor (Haitovi Teerajajad, (triptühhonist Paadiga metsas), 1968) Juhan Jurm (Süvalepa Naatan Naerukajakas ja teised, 1968, ja Vasikatants, 1970) Mart (Vaiguri, Irdi ja Tormise Külavahelaulud, 1972) Spurre (Leonovi Vallutusretk, 1975) Slomka (Andrzejewski, J.
  • Pullerits, Marie (Teatrileksikon)
    Õppinud 2014–15 Austrias Linzis Anton Bruckneri nimelises Muusika- ja Teatriakadeemias.
  • Aav, Evald (Teatrileksikon)
    Õppis eraviisil klaverit Helmi Viitol-Mohrfeldti ja muusikateooriat Anton Kasemetsa juhendamisel, lõpetas 1926 Tallinna Konservatooriumi kompositsioonierialal (Artur Kapi klass), ühtlasi laulis 1916–26 Estonia ooperikoori tenorirühmas.
  • Menning, Ludvig (Teatrileksikon)
    Jakobsoni Arthur ja Anna (1883) Weberi Preziosa (1883, mängis Pedrot) Voltaire’i ja Goethe Muhamed (1885) Planquette’i Corneville’i kellad (1885) Osi Anton (Lill‑Jürgensteini Üks eksinud inimene, 1881) Naaskel (Kotzebue Kihlvedu, 1881) Priido (Kotzebue Priido Kuldnupp, 1882) Johan (Körneri Leppimine surmas, 1882) Peeter (Ifflandi ja Hermanni Linnas ja maal, 1883) osaline (Olga pärast, 1884) Villem Kask (Pohli Poissmehed, 1885) Kirjandus J.
  • Drui, Ben (Teatrileksikon)
    Lavastusi Dumas´ ja Radzinski Kolm musketäri (1957) Lutsu ja Drui Nukitsamees (1959) Arbuzovi Poeg (1961) Kaburi Rops (1964) García Lorca Bernarda Alba maja (1966) Drda Patune küla (1966) Karvaši Seitse tunnistajat (1969) Gorki Viimased (1969) Liivese Monolisk (1969) Rozovi Öö vastu pühapäeva (1970) Kitzbergi Tuulte pöörises (1970) Osi Petrov (Kaverini Kaks kaptenit, 1953) Doktor Makarov (Gorki Barbarid, GITIS-e eesti stuudio lõpulavastus, 1953) Anton (Jakobsoni Kaotatud paradiis, 1954) Diomedes (Shakespeare’i Antonius ja Kleopatra, 1955) Loomaarst (Brechti Härra Punttila ja tema sulane Matti, 1958) Baškin (Gorki Jegor Bulõtšov ja teised, 1958) Grossmann (Tolstoi Hariduse vili, 1960) Peigmehe isa (Ibseni Peer Gynt, 1962) Jenukidze (Šatrovi 30.
  • Kaur, Tatjana (Teatrileksikon)
    Grimmi Vahva rätsep,1982) Olesja (Galini Žanna, 1986) Punamütsike (Švartsi Punamütsike, 1989) Kummel (Ustinovi ja Tabakovi Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi, 1992) Tüdruk (Volkovi Anton, 1997) Luukere (Perrault' ja Samoilovi Saabastega kass, 1997) Toatüdruk (Fonvizini Äbarik, 1997) Erinevad osad (Aksakovi Tulipunane lilleke, 2003) Harakas (Leiese Buratino lendab Kuule, 2005) Tädi (Skulskaja Kuidas armastada keisrinnat, 2005) Eurokomissar (Polištšuki Ümberlõikamine, 2012) Külaline (Dickensi Jõuluvaimud, 2014) ETBL, 2015 (E.
  • Serman, Alice (Teatrileksikon)
    Olnud 1920–29 abielus Anton Schutinskiga ja 1932–64 Kaarel Karmiga.
  • Mitt, Manivalde (Teatrileksikon)
    Osi Endlas Anton (Kadelburgi Kuulus naine, 1912) Teemu (Kivi Nõmmekingsepad, 1922) Basil (Lehári Krahv Luxemburg, 1924) Saaremaa Priidu (Kitzbergi Püve talus, 1926) Lindoberer (Falli Lõbus talupoeg, 1932) Lücke (Lutsu ja Särevi Vaikne nurgake, 1936) Tavannes (Devere’i Navarra Hendrik, 1936) Vainio (Wuolijoki Niskamäe naised, 1936) Tery (Kálmáni Silva, 1936) vürst Moritz (Kálmáni Mariza, 1937) Turja Laas (Mälgu ja Särevi Õitsev meri, 1937) erukapten Grant (Zīvertsi Mülkasoo, 1938) Praost (Wuolijoki Justiina, 1939) Kirjandus Sokol.