• Bome, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Bome (13
  • Jakovlev, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Jakovlev (ka Iakovlev; 19
  • Kasemets, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Kasemets (pseudonüümid Comes, A
  • Ennok, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Ennok (23
  • Kulagin, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Kulagin (10
  • Schutinski, Anton (Teatrileksikon)
    Anton Schutinski (aastast 1938 Sulgar, Lätis Šutinis; 21
  • Anton, Lembit (Teatrileksikon)
    Lavastusi Ugrjumovi Tema, tema armastatu ja kohver (1962) Osi Tõnis Hoopkaup (Hindi Kuhu lähed, seltsimees direktor?, 1949) Mogri Märt (Kitzbergi Kauka jumal, 1949) Bražnikov (Lutsu ja Särevi Tagahoovis, 1955) Simeoni (Kivi ja Panso Seitse venda, 1956) Ott ja Eedi (Tammsaare ja Särevi Vargamäe vanad ja noored, 1959) Teemu (Kivi Nõmmekingsepad, 1960) Mulginägu (Visnapuu ja Pätsi Meie küla poisid, 1966 Vanemuises) Bullinger (Brechti Švejk Teises maailmasõjas, 1967) Kükloop (Undi Phaethon, Päikese poeg, 1968) Kálman Zsupán (Straussi Mustlasparun, 1968) Agamemnon (Offenbachi Ilus Helena, 1969) Opman (Kitzbergi Laseb käele suud anda, 1969) Mürkmaa (Kuusbergi, Undi ja Hermaküla Südasuvi 1941, 1970) Rastakovski (Gogoli Revident, 1987) Gibbs (Kesselringi Hapu vein ja sinihape, 1988) Monge (Marceau’ Presidendisõber, 1990) Naarits (Särgava Uus miniister, 1993) Linnavalitsuse valvur (Tšehhovi ja Jerjomini Moskvasse! Moskvasse!, 1994 Vene Draamateatris) Kirjandus A.
  • Aumere, Edmund (Teatrileksikon)
    Edmund Aumere (aastani 1935 Anton; 19
  • Järve, Julius (Teatrileksikon)
    Osi Kaarel (Kitzbergi Tuulte pöörises, 1910) Bronk (Heijermansi Hingede päev, 1911) Anton (Hebbeli Maria Magdalena, 1911) Tammaru peremees (Kitzbergi Libahunt, 1911) August Vahtrik (Rutoffi Kivi, 1912) Oestermark (Strindbergi Isa, 1912) Rõõmusoks (Lutsu Paunvere, 1912) Kirjandus Koosolek teatri asjus.
  • Root, Nikolai (Teatrileksikon)
    Lõpetas 1900 Peterburi Kunstide Akadeemia maali erialal, täiendas end Pariisis Académie Julian'is ja Münchenis Anton Ažbe juures.
  • Peäske, Elmar (Teatrileksikon)
    Lõpetas 1938 flöödierialal Tallinna Konservatooriumi (Anton Schutinski ja Evald Braueri klass).
  • Oja, Andres (Teatrileksikon)
    Osi Jevgeni Dorn (Tšehhovi Kajakas, 2006, diplomilavastus Teatris NO99) Efesose hertsog, doktor Pinch (Shakespeare’i Eksituste komöödia, 2007, diplomilavastus Tallinna Linnateatris) Henri (Aardami Poks, 2008) Charley Wykeham (Undi Charley tädi, 2009) Conny (Pollaki ja Aminoffi Nii nagu taevas, 2009) Billing (Ibseni Stockmannid, 2010) reporter; Anton (Pelevini järgi Kolditsa ja Epneri Kollane nool, 2011) Claudio, noor aadlik (Shakespeare’i Mõõt mõõdu vastu, 2012) Ankh-Morporki röövlipealik, Surm, Deemon, Vang, Sõdur, Näitleja (Pratchetti ja Riismaa Õed nõiduses, 2012) Kirjandus K.
  • Pirchan, Joseph (Teatrileksikon)
    Lavastusi Rossini Sevilla habemeajaja (1922 Estonias) Osi Hans Stadinger (Lortzingi Relvasepp, 1922 saksa teatris) Amonasro (Verdi Aida, 1923 Estonias, ka näitejuht) Spalanzani, Schlemihl ja Crespel (Offenbachi Hoffmanni lood, 1923 Estonias ja saksa teatris) Karl Matthias Schultz (Lenzi Kuningalapsed, 1924 saksa teatris) Anton (Kienzli Evangeeliumimees, 1925) Cesare Angelotti (Puccini Tosca, 1925) Chaunard (Puccini Boheem, 1926) Tomski (Tšaikovski Padaemand, 1926) Kuppi Mihaly (Kálmáni Chicago hertsoginna, 1929) Kirjandus T.
  • Ojalo, Helga (Teatrileksikon)
    Oli abielus Anton Bomega.
  • Nartov, Ilja (Teatrileksikon)
    Osi Freddy Eynsford Hill (Shaw’ Pygmalion, 1996) Anton (Volkovi Anton, 1997) AA (Mrożeki Emigrandid, 1998) Octave (Molière’i Scapini kelmused, 1998) Faust (Puškini Ihnus rüütel.
  • Tari, Eero (Teatrileksikon)
    Osi Yamadori (Puccini Madame Butterfly, 1943) Punavari (Rombergi Kõrbelaul, 1948) Prits (Koidula Kosjaviinad, 1953) Felix Grandet (Balzaci Eugénie Grandet, 1954) Mart (Kitzbergi Punga Mart ja Uba-Kaarel, 1954) Peeter Uniohakas (Sheridani Keelepeksu kool, 1955) Anton Markus (Liivese Linnud lahkuvad pesast, 1956) Mats (Vaiguri Kraavihallid, 1957) Xanthos (Figueiredo Aisopos, 1958) Lopahhin (Tšehhovi Kirsiaed, 1960) Keegi (Pētersonsi Olen 30-aastane, 1962) Famussov (Gribojedovi Häda mõistuse pärast, 1963) Frick (Offenbachi Pariisi elu, 1964) Osman-Passa (Visnapuu ja Pätsi Meie küla poisid, 1966) Steinberg (Lutsu Paunvere, 1966) Direktor (Haitovi Teerajajad, (triptühhonist Paadiga metsas), 1968) Juhan Jurm (Süvalepa Naatan Naerukajakas ja teised, 1968, ja Vasikatants, 1970) Mart (Vaiguri, Irdi ja Tormise Külavahelaulud, 1972) Spurre (Leonovi Vallutusretk, 1975) Slomka (Andrzejewski, J.
  • Pullerits, Marie (Teatrileksikon)
    Õppinud 2014–15 Austrias Linzis Anton Bruckneri nimelises Muusika- ja Teatriakadeemias.
  • Aav, Evald (Teatrileksikon)
    Õppis eraviisil klaverit Helmi Viitol-Mohrfeldti ja muusikateooriat Anton Kasemetsa juhendamisel, lõpetas 1926 Tallinna Konservatooriumi kompositsioonierialal (Artur Kapi klass), ühtlasi laulis 1916–26 Estonia ooperikoori tenorirühmas.
  • Hargel, Jüri (Teatrileksikon)
    Lõpetas 1971 Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli (õpetajad Anton Sulgar (Schutinski), Jelena Judina, Aadu Regi) ja 1988 flöödierialal Tallinna Riikliku Konservatooriumi (Elmar Peäske ja Samuel Sauluse klass).
  • Loog, Alvar (Teatrileksikon)
    Kirjutanud järelsõna Antonehhovi „Näidenditele” (2006).