• Ljubarov, Pjotr (Teatrileksikon)
    Pjotr Ljubarov (25
  • Trimm, Dagmar (Teatrileksikon)
    Osi Maria sõbratar (Assafjevi Bahtšisarai purskkaev, 1945) Tütarlaps (Itaalia capriccio, Tšaikovski muusikale, 1948) Välislink Reprofoto.
  • Annikov, Vladimir (Teatrileksikon)
    Õppis Odessas Pjotr Steljarski viiulistuudios ja 1941–44 Odessa konservatooriumis (Bruskovi klass).
  • Burden, Guy William (Teatrileksikon)
    Osi Talupoeg (2 paari) (Adami Giselle, 2007) Peeter Paan (Titova Peeter Paan, muusikaline kujundus Kerikmäe, 2008) Sinilind ja Külaline (Tšaikovski Uinuv kaunitar, 2008) Toots (Stepanovi Kevade, Varrese muusikale, 2009) Tantsija (Lidbergi Petruška pärastlõuna, Raveli, Debussy ja Stravinski muusikale, 2010) Kirjandus L.
  • Burmeister, Vladimir (Teatrileksikon)
    Kuulus ema poolt Pjotraikovski suguvõssa.
  • Mutsu, Taavet (Teatrileksikon)
      Osi Pjotr (Tolstoi Pimeduse võimuses, 1908) Uba‑Kaarel (Kitzbergi Punga Mart ja Uba-Kaarel, 1909) Bubnov (Gorki Põhjas, 1909) Manders (Ibseni Tondid (Kummitused), 1911 ja 1917) Flachsmann (Ernsti Kasvataja Flachsmann, 1919) Lõoke (Kitzbergi ja Simmi Kosjasõit, 1923) Kirjandus T.
  • Rebane, Mati (Teatrileksikon)
    Osi Oskar Rose (Dürrenmatti Füüsikud, 1981) Nelkin (Suhhovo‑Kobõlini Toimik, 1982) Tommy (Patricku Grupipilt, 1983) Orang (Katzi Kolme peaga Buddha, 1984) Švejk (Brechti Švejk Teises maailmasõjas, 1985) Ragueneau (Rostand’i Cyrano de Bergerac, 1986) Pjotr Ivanovitš Bobtšinski (Gogoli Revident, 1987) Mefisto (Raudsepa Salongis ja kongis, 1990) Kirjandus A.
  • Raudkivi, Priit (näitleja) (Teatrileksikon)
    Osi Žuravljov (Lavrenjovi Nende eest, kes merel, 1946) Jaan (Jakobsoni Kaks leeri, 1948) osaline (Maljugini Vanad sõbrad, Estonia õpperühma lõpulavastus, 1948) Jevgeni (Gorki Vassa Železnova, 1950) Pjotr (Ostrovski Mets, 1950) Kozõ Korpeš (Müsrepovi Laul armastusest, 1951) Indrek (Tammsaare ja Särevi Vargamäe, 1951) Karp (Maljarevski Ei sinu ega minu vaid meie, 1952) Šota (Baratašvili Ritsikas, 1953) Vadim (Rozovi Õnn kaasa, 1955) Säinas (Lutsu ja Särevi Tagahoovis, 1955 Kirjandus [Nekroloog].
  • Kraam, Enn (Teatrileksikon)
    Osi Pjotr Ivanovitš Dobtšinski (Gogoli Revident, 1964, diplomilavastus Draamateatris) Karlsson (Lindgreni, Mikiveri ja Oidi Väikevend ja Karlsson katuselt, 1967, ja Karlsson tembutab jälle, 1972) Peeter (Barrie Peeter Paan, 1968) Pavel (Ostrovski ja Mikiveri Kuidas karastus teras, 1968) Kuslap (Lutsu, Panso ja Küla Kevade, 1969) Romeo (Shakespeare’i Romeo ja Julia, 1969) Biff (Milleri Proovireisija surm, 1970) Jimmy Porter (Osborne’i Vaata raevus tagasi, 1971) Jaša (Tšehhovi Kirsiaed, 1971) doktor Mikolaj Kopernik (Broszkiewiczi Kuuenda raamatu lõpp, 1973) Sepeteus (Kivi Nõmmekingsepad, 1974) osaline (Undi Good-bye, baby, 1975) Ivan Aleksandrovitš Hlestakov (Gogoli Revident, 1975) Helmut (Väli ja Komissarovi Veri mullal, 1976) Karu (Undi Peaproov, 1977) Ilja Šamrajev (Tšehhovi Kajakas, 1978) Kääbus (Lagerkvisti ja Komissarovi Kääbus, 1979) Pealik (Višnevski Optimistlik tragöödia, 1982) Andrei Golubev (Gelmani Silmast silma kõigiga, 1982) Saamuel Pliuhkam (Lutsu Kapsapea.
  • Piskunovs, Olegs Alens (Teatrileksikon)
    Hiljem töötanud tantsijana Filipiinidel, osalenud David Campose balletikompanii lavastustes (Adolphe Adami „Giselle”, Pjotraikovski „Uinuv kaunitar” jt).
  • Saar, Johannes (Teatrileksikon)
    Osi Tsõplunov (Ostrovski Rikkad pruudid, 1951) noor Märt (Kitzbergi Kauka jumal, 1953) Hendrik (Kitzbergi Punga Mart ja Uba‑Kaarel, 1954) Pjotr (Tolstoi Pimeduse võim, 1954) Metsõunapuu (Sheridani Keelepeksu kool, 1955) Ivan Mastakov (Gorki Vanake, 1955, ja Vanamees, 1968) Juhan (Raudsepa Mikumärdi, 1957) Lembit (Kompuse Eksamid, 1957) Antonio (Shakespeare’i Veneetsia kaupmees, 1958) Pietro (Švartsi Vari, 1959) Stahhovitš (Tolstoi Elav laip, 1960) Ants Tiirik (Kotta Pääsukesed lendavad koju, 1961) Piloot (Simonovi Ta oli neljas, 1961) Oskar Põdrus (Kuusbergi ja Kaidu Andres Lapeteuse juhtum, 1964) Rooma senaator (Shakespeare’i Coriolanus, 1964) Ignat ignatovitš (Kabalevski Kevad laulab, 1964) Villem Luik (Vilde ja Süvalepa Raudsed käed, 1965) Jurnas (Smuuli Kihnu Jõnn, 1965) Maksimov (Aljošini Diplomaat, 1967) Harjas (Kuusbergi, Undi ja Hermaküla Südasuvi 1941, 1970) Ateenlane, Ketser, Pariislane ja Surmamõistetu (Madáchi Inimese tragöödia, 1971) Kirjandus V.
  • Mironova, Nashua (Teatrileksikon)
      Osi Majapidaja (Isbergi ja Näslundi Pähklipureja ehk Petteri ja Lotta jõulud, Tšaikovski muusikale, 2004, osas aastast 2007) Giselle (Adami Giselle, 2007) Olga (Medvedevi Onegin, Tšaikovski muusikale, 2007) Aurora (Tšaikovski Uinuv kaunitar, 2008) Wendy (Titova Peeter Paan, muusikaline kujundus T.
  • Moissejenko, Jevgeni (Teatrileksikon)
    Osi Glov Noorem (Gogoli Mängurid, 2008) eri rollid (Schmitti Oskar ja Roosa Daam, 2008) eri rollid (Tolstoi ja Ibragimovi Kuldvõtmeke ehk Buratino senitundmatud seiklused, 2008) eri rollid (Kreutzwaldi ja Ibragimovi Võlurätik, 2009) nõid ja laskur Gert Kõverkäsi (Preussleri ja Wimbergi Väike nõid, 2009) Nipi jt (Paistiku Klaabu, 2010) patsient ja ahv Pjotr (mõlemad videos) (Segalli Ajuloputus, 2011) Fille (Lindgreni ja Kelleri Karlsson katuselt, 2011) maag Mvuozzzzz ehk Jürgen (Kelleri ja Roosilehe Õhtusöök vampiiridega, 2012) inspektor Javert (Hugo ja Lennuki Väike Gavroche, 2013) keigarlik noormees Karl, merendusminister jt (Ulmani Emma ja ajakivi ehk Nukkude teater, 2014) vaim (Wilde’i ja Brašinskaja Canterville’i lossi vaim, 2014) osaline (Niidu Krõll, 2016) Kirjandus А.
  • Tammin, Kalev (Teatrileksikon)
    Osi Pjotr Ivanovitš Bobtšinski (Gogoli Revident, 1965, diplomilavastus) Vitja Laptev (Hmeliku Rohupudelid, 1967, ja Miltoni miljon, 1970) Autor (Ostrovski ja Mikiveri Kuidas karastus teras, 1968) Bosse ja Väikevend (Lindgreni, Mikiveri ja Oidi Väikevend ja Karlsson katuselt, 1969) Benvolio (Shakespeare’i Romeo ja Julia, 1969) Bernard (Milleri Proovireisija surm, 1970) Benjamin Rogers (Twaini, Allaberdi ja Oidi Tom Sawyeri seiklused, 1974) Arlecchino (Ehala, Tolstoi ja Šapiro Buratino, 1978) kass Basilio (Komissarovi Buratino suveteater, 1980) Robert de Baudricourt (Shaw’ Püha Johanna, 1982) Nikolai Ivanovitš (Kazantsevi Vana maja, 1983) härra Cunningham (Saroyani Mu süda on mägedes, 1992) Vihalepp (Tammsaare ja Nüganeni Tõde ja õigus.
  • Melendez, Steven (Teatrileksikon)
    Osi Vanemuises Onegin (Medvedevi Onegin, Tšaikovski muusikale, 2007) Kapten Konkskäsi (Titova Peeter Paan, muusikaline kujundus Kerikmäe, 2008) Aurora Noormees (Tšaikovski Uinuv kaunitar, 2008) Kevad (Varrese ja Stepanovi Kevade, 2009) Kirjandus M.
  • Alev, Voldemar (Teatrileksikon)
    Anto Aladini imelamp, 1936) Armand Duval (Dumas’ Daam kameeliatega, 1937) Olavi (Linnankoski ja Välisalmi Laul tulipunasest lillest, 1938) Margus (Kitzbergi Libahunt, 1941) Martin Ungas (Raudsepa Sündmused agulis, 1942) Pjotr (Gorki Väikekodanlased, 1945) Stalin (Pogodini Kremli kellad, 1947) Repetilov (Gribojedovi Häda mõistuse pärast, 1949) Kassiaru Jaska (Tammsaare ja Särevi Vargamäe, 1951) Komandör (Korneitšuki Eskaadri hukk, 1954) Louis (Milleri Vaade sillalt, 1958) Aleksei Petrovitš (Hikmeti Kaks kangekaelset, 1961) Laube (Pandi Avarii, 1963) Bersenev (Lavrenjovi Murrang, 1967) Miller (Schilleri Salakavalus ja armastus,1971) Kirjandus R.
  • Vaks, Heino (Teatrileksikon)
    Wiera trupis) Tatarlane (Gorki Põhjas, 1913) Masa Ants (Kitzbergi Kauka jumal, 1915) Pjotr (Tolstoi Pimeduse võimuses, 1919 Vanemuises) Peeter Pint (Koidula Säärane mulk, 1920) Hänfling, köster (Kneiselli Armas onu, 1922 Draamateatris) Johanna isa (Schilleri Orléans’i neitsi, 1923) Nordling (Bergeri Uputus, 1926 Vanemuises) Kirjandus Heino Vaks 50-aastane.
  • Haasma, Juss (Teatrileksikon)
    Osi Pjotr Sorin (Tšehhovi NO89,5 Kajakas, 2006, diplomilavastus NO99-s) Aanutškin (Gogoli Naisevõtt, 2008, diplomilavastus lavakunstikoolis) Robi (Aardami Poks, 2008) Artur Rinne (Põldre ja Vaheri Arturi laulud ja aastad, 2009) Erik (Lagle ja Liivaku Sinul on meretäis hirmu, 2009 Draamateatris) tehnik; Bob; tööline; Saul, J.
  • Blackburn, Hayley Jean (Teatrileksikon)
      Osi solist (Eduri E-duur, Tšaikovski ja Mozarti muusikale, 2005) Solveig (Tommingase Peer Gynt, Griegi muusikale, 2006) tantsija (Tika L´Histoire du soldat (Sõduri lugu), Stravinski muusikale, 2006) Giselle (Adami Giselle, 2007) Tatjana (Medvedevi Onegin, Tšaikovski muusikale, 2007) Aurora (Tšaikovski Uinuv kaunitar, 2008) Wendy (Titova Peeter Paan, muusikaline kujundus T.
  • Saul, Jaan (Teatrileksikon)
    Olmaruga, mängis Pjotr Gordijenkot) Švartsi Lumekuninganna (1966) Osi Lembitu (Sütiste Lembitu, 1961, diplomilavastus Draamateatris) Glotov (Zaki ja Kuznetsovi Kaks värvi, 1961, diplomilavastus Vanemuises) Platonov (Šteini Ookean, 1961) Teine piloot (Simonovi Ta oli neljas, 1962) Hoche (Rolland’i 14.
  • Rogatšov, Oleg (Teatrileksikon)
    Osi Kolja Korjakin (Tendrjakovi Tasumine, 1982) Nedotõkomka (Vireni ja Sologubi Väike saatan, 1983) Tom Snout (Shakespeare’i Suveöö unenägu, 1984) Edik Koverga (Arbuzovi Pihtimuste öö, 1985) Sõdur (Nedzvetski ja Burnsi Lõbusad kerjused, 1986) Viktor Viktorovitš (Erdmani Enesetapja, 1987) Afgaan ja Brigadist (Dudaravi Prügimägi, 1988) Esimene minister (Švartsi Alasti kuningas, 1990) Jermolai Aleksejevitš Lopahhin (Tšehhovi Kirsiaed, 1991) Tinasõdur (Banevitši Vankumatu tinasõdur, 1993) Reutski (Popova Saatuse pailapsed, 1995) Kirk (Fratti Ohver ehk Kolmas on üleliigne, 1996) Pjotr Jegorovitš Meluzov ja Erast Gromilov (Ostrovski Talendid ja austajad, 1996) Petruchio, 20 aastat hiljem (Shakespeare’i, Fletcheri ja Pokrovskaja Tõrksate taltsutus, 1999) Jean Lou (Sagani Valentine’i violetne kleit, 1999) Jevgeni Pavlovitš Radomski (Dostojevski ja Jerjomini Idioot, 2000) Julian (Ayckbourni Uks tulevikku, 2001) Savjol Prokofjevitš Dikoi (Ostrovski Äike, 2002) don Luis (Calderóni Armuviirastus, 2003) Maréchal (Chenot’ Kes aevastas?, 2004) Boriss (Sigarjovi Valedetektor, 2005) Fred (Tätte Palju õnne argipäevaks, 2005) Ton (Keefe’i Veerevad kivid ei sammaldu, 2006) Jussov (Ostrovski Tulus amet, 2006) Ignati Andrejevitš (Fonvizini ja Kimi Amorid lumes, 2007) Geoffrey Thornton (Harwoodi Kostümeerija, 2008) Jacob Engstrand (Ibseni Kummitused, 2008) don Alonso (Molière’i Don Juan, 2009) Jevgeni Sergejevitš Dorn (Tšehhovi Kajakas, 2010) Vosmibratov (Ostrovski Mets, 2011) Fjodor (Bulgakovi ja Tšervinski Koera süda, 2012) Berkutov (Ostrovski ja Nassirovi Hundid ja lambad, 2012) Antonio María Benavides (García Lorca Bernarda Alba maja, 2014) Mihhail Lvovitš Astrov (Tšehhovi Onu Vanja, 2014) Kirjandus O.
  • Roo, Ago (Teatrileksikon)
    Osi Parun (Gorki Põhjas, 1968, diplomilavastus Noorsooteatris) Corrado Cuoco (De Filippo Minu perekond, 1968) Kill (Weisenborni Kaks inglit tulid taevast, 1969 Rakvere Teatris) krahv Warwick (Anouilh’ Lõoke, 1969 Rakvere Teatris) Baaba‑Jagaa (Švartsi Nõiutud vennad, 1970) Andy (Delaney Armunud lõvi, 1970) Harold Mitchell (Williamsi Tramm nimega „Iha”, 1972) Uldis (Rainise Puhu, tuul!, 1972) Lyngstrand ja doktor Wangel (Ibseni Naine merelt, 1973 ja 1998) Tiiskäpp (Vallaku ja Undi Epp Pillarpardi Punjaba potitehas, 1974) Jonathan Coffin (Williamsi Iguaani öö, 1976 ja 2008) Pjotr Ivanovitš Suslov (Gorki Suvitajad, 1977) prokurör Miladin (Džagarovi Prokurör, 1978 Noorsooteatris) Jevgeni Sergejevitš Dorn (Tšehhovi Kajakas, 1978 Noorsooteatris ja 1990 Ugalas) Parun (Tammsaare ja Undi Ma armastasin sakslast, 1980) Mees (Dostojevski ja Undi Pihtimus allilmast, 1981) Bernarda Alba (García Lorca Bernarda Alba maja, 1982) Antonio (Goethe Torquato Tasso, 1982) Maksim Ferapontovitš (Kazantsevi Vana maja, 1983) pastor Manders (Ibseni Kummitused, 1984) pealik Bromden (Wassermani Lendas üle käopesa, 1985) Basque (Molière’i Misantroop, 1986) markii de Charron (Bulgakovi Molière, 1987) I näitleja ja Polonius (Stoppardi Rosencrantz ja Guildenstern on surnud, 1989) Simeon Lee (Christie’ Mõrv jõuluööl, 1989) Parun (Musset’ Armastusega ei vallatleta, 1991) Capuletti (Shakespeare’i Romeo ja Julia, 1992) Dodge (Shepardi Maetud laps, 1994) vana Kaas (Tammsaare ja Mõttuse Kaks paari ja üksainus, 1995) Richard Noakes (Stoppardi Arkaadia, 1997) Kaupo Koha (Tätte Ristumine peateega ehk Muinasjutt kuldsest kalakesest, 1998) Max (Pinteri Kojutulek, 1999) Benson (Twaini ja Sauteri Prints ja kerjus, 1999) Armer (Tätte Sild, 2000) Kostõljov (Bitter jr Põhhjas, 2000) Kawabata (Pelevini ja Kolditsa Tšapajev ja Pustota, 2003, diplomilavastus) Walter Cole (Mamet’ Äri, 2004) Isa (Kafka ja Kolditsa Metamorfoos, 2004) Vorsti-Jüri (Tätte Meeletu, 2005) Rätsepasell (Mrożeki Rätsep, 2006) Kirjandus M.
  • Vaher, Margus (Teatrileksikon)
    Lavastusi Kollo Mees minevikuga (1992) Eisemanni Mootorpruut (1994) Vaheri Üllatusmuna (1996) ja Haldjate vallatused (1997) Kangermanni Naabri Mari (2007) Põldre ja Vaheri Arturi laulud ja aastad (2009, koos Jaak Vausi, Oleg Titovi ja Peeter Konovaloviga, ka osatäitja) Osi Roberts (Lācise ja Sauleskalnsi Kaluri poeg, 1976) Ganja (Dostojevski ja Pētersonsi Idioot, 1976) Rönee (Tammsaare ja Satsi Lunastus (Karin ja Indrek), 1977) Alceste (Molière’i Misantroop, 1978) Algirdas (Algis) Aistis (Saja Naljapäev, 1979) Peep (Smuuli Kihnu Jõnn, 1980) Kubjas (Liivi ja Räni Vari, 1980) Nikolai Trofimovitš Balta (Drutse Maa ja päikese nimel, 1982) Medvedev (Gorki Põhjas, 1983) Ladimirovski (Okudžava ja Saldre Diletantide teekond, 1983) Henrik Püha (Leino Mere keskel on mees, 1984) Mikola (Dudaravi Üle läve, 1984) Ivan Vassiljevitš Lomov ja Andrei Andrejevitš Šiputšin (Tšehhovi Abieluettepanek ja Juubel (Tšehhovi naljad), 1985) Alois Pranner (Feuchtwangeri ja Undi Vennad Lautensackid, 1985) lauliku vend Jüri (Baturini Kuldrannake, 1986) Sergei Sergejevitš Skalozub (Gribojedovi Häda mõistuse pärast, 1987) Jaak Grünberg (Vilde Side, 1988) Simeon (O’Neilli Iha jalakate all, 1989) Värdi (Normeti ja Arro Rummu Jüri, 1989) šerif Thomas (Nashi Vihmameister, 1990) Pjotr Nikolajevitš Sorin (Tšehhovi Kajakas, 1990) Rüüt (Kalmuse ja Tammearu Jumalad lahkuvad Maalt, 1991) Martin Doul (Synge’i Püha läte, 1992) kapten von Trapp (Rodgersi Helisev muusika, 1993) Candy (Steinbecki Hiirtest ja inimestest, 1993) Rästas (Kitzbergi ja Simmi Kosjasõit, 1997) Vana mees (Oksa ja Vihmari Küpressimägi, 1997) Raudkull (Le Guini ja Laansalu Meremaa võlur.
  • Contreras, Herardo (Teatrileksikon)
    Osi Gratšev (Ratseli ja Konstantinovi Kümme päeva armastuse eest, 1968) Firsov (Ježovi Ööbikute öö, 1969) Aleksander ja Mihhail (Braginski ja Rjazanovi Hüva leili!, 1970) Peigmees (Drutse Meie nooruse linnud, 1973) Meister (Liivese Infarkt, 1973) Fernando (Hemingway ja Tšermenjovi Kellele lüüakse hingekella, 1974) Kiilakas (Šukšini Energilised inimesed, 1975) Stõr (Šukšini ja Tšermenjovi Ma tulin teile vabadust tooma, 1976) Steve (Williamsi Tramm nimega „Iha”, 1976) Kljagin (Gorini Fenomenid, 1980) Punapea (Kuliši Õndsuse saar, 1982) Pavel Volodin (Sologubi ja Vireni Väike saatan, 1983) Anatoli Danilovitš Brjanski-Martinelli (Arbuzovi Pihtimuste öö, 1985) Kalju (Udami Vastutus, 1986) Izold Timofejevitš Kukin (Galini Žanna, 1986) Pjotr Ivanovitš Bobtšinski (Gogoli Revident, 1986) Vanaisa (Vetemaa Nukumäng, 1987) Luigi Palia (Nicolaj Põgenemine, 1988) Kavalpea (Dudaravi Prügimägi, 1988) Rahlin (Voinovitši ja Gorini Keskmiselt karvane kodukass, 1989) Krutitski (Ostrovski Noore Glumovi kannatused, 1990) Firss (Tšehhovi Kirsiaed, 1991) Alfredo Amoroso (De Filippo Filumena Marturano, 1993) Timošin (Danilovi Me läheme „Tšapajevit” vaatama, 1993) Pankrat Sobrin (Maksimovi Häiritud perekond, 1995) Ževakin (Gogoli Naisevõtt, 1995) Vestmann (Vilde Pisuhänd, 1997) Géronte (Molière’i Scapini kelmused, 1998) Igor (Ptuškina Seniks, kuni ta suri, 1998) Parun (Puškini Ihnus rüütel, 1999) Lebedev (Dostojevski ja Jerjomini Idioot, 2000) Willie Clark (Simoni Päikesepoisid, 2000) Grigori Borissovitš Kutšumov (Ostrovski Pöörane raha, 2001) Ivan Kuzmitš Tšernohvostov (Razumovskaja Kaasavaratu peig, 2003) Matvei Semjonovitš Šabelski (Tšehhovi Ivanov, 2004) Hüpnotisöör (Sigarjovi Valedetektor, 2005) Narr (Joosep) (Tammsaare Kuningal on külm, 2006) Narr (Shakespeare’i As You Like It, 2006) Vürst K (Dostojevski, Knebeli, Markovi ja Zvereva Onu unenägu, 2007) sir John (Harwoodi Kostümeerija, 2008) Kirjandus M.
  • Anderson, Ago (Teatrileksikon)
    Klemola Kokkola, 2007) Pjotr Nikolajevitš Sorin (Tšehhovi Kajakas, 2007) Armin (Alguse Janu, 2008) Erik/Harald (Vadi Ballettmeister, 2009) Hugo (Noormetsa Algus, 2010) Haimon (Ghanizadehi Antigone, 2010, R.