• Kosjakov, Dmitri (Teatrileksikon)
    Dmitri Kosjakov (13
  • Ptšela, Dmitri (Teatrileksikon)
    Dmitri Ptšela (21
  • Reitman, Dmitri (Teatrileksikon)
    Dmitri Reitman (26
  • Klevtsov, Stanislav (Teatrileksikon)
    Täiendanud end 2006 Moskvas noorte ooperilauljate kursustel Dmitri Vdovini juhendamisel, osalenud 2006 Tallinnas Isabella Jurjeva nimelisel vana vene romansi konkursil.
  • Lindepuu, Heili (Teatrileksikon)
    Tallinna Tantsuteatri asutajaid (2009, koos Dmitri Hartšenko ja Triin Hookiga), juhataja ja produtsent, tegutsenud ka koreograaf-lavastajana ja tantsijana.
  • Ilja, Ivari (Teatrileksikon)
    aastast Dmitri Hvorostovskiga.
  • Paldre, Voldemar (Teatrileksikon)
    Kapi Vabaduse laulik, 1950) Vale‑Dmitri (Mussorgski Boriss Godunov, 1952) Kirjandus K.
  • Rebane, Raivo (Teatrileksikon)
    Õpilasi: Aleksandr Kuzmenkov, Dmitri Dmitrenko, Roland Puusepp, Margus Tammemägi, Aivar Vassiljev, Ilja Šarapov, Heigo Rosin, Tiit Joamets, Brita Reinmann.
  • Žukova, Polina (Teatrileksikon)
    Olnud Offenbachi ooperi „Hoffmanni lood” lavastaja Dmitri Bertmani assistent, koreograaf ja repetiitor (2007 Vanemuises).
  • Lamp, Tõnn (Teatrileksikon)
    Teine osa, 2007) Dottore, Tuvi (Gozzi Ronk, 2007) Tom (Jellicoe Nõks, 2007) Jónas (Jónassoni Murdlainetus, 2008) Kröösus (Tammsaare ja Lennuki Wargamäe Wabariik, 2008) Max (Lagarce’i Meie, kangelased, 2009) Oskar (Tammsaare ja Nüganeni Ma armastasin sakslast, 2010) Finn (Stenhami Kihvad, 2011, VAT Teatris) Ivan Aleksejevitš, Fjodor Otsov, Dmitri Ivanovitš (Tšehhonte Maailmale nähtamatud pisarad, 2012) Mihhail Bakunin (Stoppardi Utoopia rannik.
  • Furmanjuk, Sergei (Teatrileksikon)
    Hälbed Freudi järgi, 2007) Henry Perkins (Cooney Naljakas raha, 2008) Petruša (Gribojedovi ja Jerjomini Häda mõistuse pärast, 2008) Silva (Vampilovi Vanem poeg, 2008) Eteokles (Anouilh’ Antigone, 2013) Dmitri (Durnenkovi (Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobuda, 2013, Vene Teatri ja Von Krahli Teatri ühistöö) Telegin (Tšehhovi Onu Vanja, 2014) Zevakin (Gogoli Naisevõtt, 2014) Jermolai Aleksejevitš Lopahhin (Tšehhovi Kirsiaed, 2015) Kirjandus P.
  • Niitof, Arno (Teatrileksikon)
    Õppis Tartus gümnaasiumis ja Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas, laulmist esmalt Tartus August Nieländeri muusikakoolis (õpetaja Dmitri Brovkin), 1924–27 Tartu Kõrgemas Muusikakoolis (Georg Stahlbergi klass), lõpetas 1930 Liège’i konservatooriumi (F.
  • Žilin, Juri (Teatrileksikon)
    Osi kass Peemot (Bulgakovi ja Klimenko Meister ja Margarita, 1988) Jim (Stevensoni, Ivanovi ja Trifonovi Kapten Flinti aare, 1988) Isauria Zenon (Dürrenmatti Romulus Suur, 1990) Skotinin (Fonvizini Äbarik, 1997, mängis rolli alates 1998) kass Lorentz ja Suur võlur (Urbáni Hiirte vembud, 1999) Sophokles (Shakespeare’i, Fletcheri ja Pokrovskaja Tõrksate taltsutus, 1999) Aleksei Ivanovitš Stupendjev (Turgenevi Provintsitar, 2000) Luka Lukitš Hlopov (Gogoli Revident, 2002) Dmitri Nikititš Kossõhh (Tšehhovi Ivanov, 2004) isa Jack (Frieli Lõikuspeo tantsud, 2006) Jussov (Ostrovski Tulus amet, 2006) Afanassi Matvejevitš (Dostojevski, Knebeli, Markovi ja Zvereva Onu unenägu, 2007) Slayton (Cooney Naljakas raha, 2008) Timofei (Tammsaare ja Lennuki Wargamäe Wabariik, 2008 Tallinna Linnateatris) don Louis (Molière’i Don Juan, 2009) Ilja Afanasjevitš Šamrajev (Tšehhovi Kajakas, 2010) Bodajev (Ostrovski Mets, 2011) Nikolai Afanasjevitš Rozvalov (Rozovi Õnn kaasa, 2013) Vassili (Prjažko Alukad, 2013, Vene Teatri ja NO99 ühistöö) Kuningas-isa (Švartsi Alasti kuningas, 2015) Salai Saltanõtš (Ostrovski Viimane ohver, 2015) Kirjandus J.
  • Bergstein, Raido (Teatrileksikon)
    Vaiksoo jt Miia-Milla-Manda lugu, 2012 Miia-Milla-Manda muuseumi sisehoovis, ka produtsent ja üks koreograafia loojatest) Kirjandus Uus tantsulavastus Dmitri Hartshenkolt: [Reisijuht.
  • Puustusmaa, Andres (Teatrileksikon)
    Lavastusi Pajusaare Prints ja kerjus (2013 Estonias) Osi Tusenbach (Tšehhovi Kolm õde, 1993, diplomilavastus Draamateatris) Friedrich/Verdi (Kõivu ja Lõhmuse Põud ja vihm Põlva kihelkonnan nelätõistkümnendämä aasta suvõl, 1993, diplomilavastus) Cricri‑Kilk (Bricaire’i Tulumaks, 1995) Molotov (Tammsaare ja Pedajase Mauruse kool, 1995) Rodolpho (Milleri Vaade sillalt, 1996) Angelo (Shakespeare’i Eksituste komöödia, 1996) Ingel, isand Vale jt (Kushneri Inglid Ameerikas, 1996) Scaley, lord Frederick Verisopht jt (Dickensi ja Edgari Nicholas Nickleby elu ja seiklused, 1997) Dmitri Gastello (Hussari ja Õunapuu Tule minuga lendama, 1998) A.
  • Suve, Enn (Teatrileksikon)
    Õpilasi: Dmitri Hartšenko, Vladimir Kuzmin, Aleksander Kikinov, Stanislav Jermakov, Artur Lill.
  • Ermel, Andero (Teatrileksikon)
    Osi Lyngstrand (Ibseni Naine merelt, 1998) Dmitri Prokofjitš Razumihhin (Dostojevski ja Nüganeni Kuritöö ja karistus, 1999) Jake (Twaini ja Sauteri Prints ja kerjus, 1999) Vaska Pepel (Bitter jr Põhhjas, 2000) Marius (Schönbergi Hüljatud, 2001, Smithbridge Productions) Rudy (Shermani Bent, 2003 Vanalinnastuudios) Andres (Tätte ja Ehala Kaotajad, 2003) Charles Ryder (Waugh’ ja Sinissaare Sebastian, 2004) esitaja (Eesti teatri laulud, 2005, ja Eesti filmi laulud, 2012, muusikajuht Riina Roose) Rönee (Tammsaare ja Nüganeni Karin.
  • Kuningas, Neeme (Teatrileksikon)
    Muusikalavastuste auhind 1994 ja 2002, Eesti Vabariigi kultuuripreemia 2008 (koos Erkki-Sven Tüüri, Dmitri Bertmani, Arvo Volmeri ja Ene-Liis Semperiga), Valgetähe III klassi teenetemärk (2014).
  • Gurjev, Viktor (Teatrileksikon)
      Osi Vürst (Dargomõžski Näkineid, 1949) Alfredo (Verdi Traviata, 1950ja 1962) Lenski (Tšaikovski Jevgeni Onegin, 1950 ja 1966) Mäger (Kapi Vabaduse laulik, 1950) Vladimir (Borodini Vürst Igor, 1951) Oleg (Meituse Noor kaardivägi, 1951) Vale-Dmitri ja Jurodivõi (Mussorgski Boriss Godunov, 1952 ja 1956) Sinodal (Rubinsteini Deemon, 1953 ja 1962) Eisenstein (Straussi Nahkhiir, 1953) don José (Bizet’ Carmen, 1955) Hermann (Tšaikovski Padaemand, 1957) Hoffmann (Offenbachi Hoffmanni lood, 1957) Randla (Reimanni Kauged rannad, 1959) des Grieux (Massenet’ Manon, 1959) Gustav III (Verdi Maskiball, 1961) Mozart (Rimski-Korsakovi Mozart ja Salieri, 1961) Mikola (Meituse Varastatud õnn, 1962) Tüürimees (Tambergi Raudne kodu, 1965) Sporting Life (Gershwini Porgy ja Bess, 1966) Hertsog (Kabalevski Colas Breugnon, 1970) Helikandjaid V.
  • Vlassov, Jevgeni (Teatrileksikon)
    Lavastusi Konstantinovi ja Ratseri Naerata, Sveta! (1963) Andrejevi ja Bortko Otsustage meie üle, inimesed (1964) Vilde Side (1965) Ratseri ja Konstantinovi Kümme päeva armastuse eest (1968) Rozovi Säärane olukord (1973, mängis Ignat Vassiljevitš Kašinit) Osi Hlebnikov (Šteini Isiklik toimik, 1955) Vaska Pepel (Gorki Põhjas, 1955 ja 1958) Rõbakov (Pogodini Kremli kellad, 1956) Leo Saalep (Vilde Tabamata ime, 1957) Fjodor (Rozovi Rõõmu otsinguil, 1958) Indrek (Tammsaare ja Panso Armastus ja elu, 1959) Rodrigo (Corneille’ Cid, 1960) Sergei (Arbuzovi Irkutski lugu, 1960) Val Xavier (Williamsi Orpheus laskub põrgusse, 1961) Platonov (Šteini Ookean, 1961) Margus (Kitzbergi Libahunt, 1962) Sherlock Holmes (Borissovi Lõpetamata toimik, 1963) Dmitri (Dostojevski ja Livanovi Vennad Karamazovid, 1964) Oberon (Shakespeare’i Suveöö unenägu, 1964) Nil (Gorki Väikekodanlased, 1964, ka näitejuht) Tšaadajev (Šteini Leskmees, 1965) Baktšenin (Panova Kohtumised enne ja nüüd, 1966) Anton Antonovitš Skvoznik-Dmuhhanovski ja Ammos Fjodorovitš Ljapkin-Tjapkin (Gogoli Revident, 1969 ja 1986) Pavel Rusu (Drutse Meie nooruse linnud, 1973) Ivan Vassiljevitš Groznõi (Ostrovski Vassilissa Melentjeva, 1975) Valgete ülemjuhataja (Bulgakovi Põgenemine, 1977) Stepan Aleksejevitš Sudakov (Rozovi Metsise pesa, 1979, ka näitejuht) Lukjanov (Ježovi Ööbikute öö, 1969 ja 1980) Vanjušin (Naidjonovi Vanjušini lapsed, 1981) Juri Konstantinovitš Ogorodnikov (Rozovi Kuldkutsikas, 1987) Revolutsioonikomitee esimees (Anouilh’ Kaunis elu, 1992) advokaat Nozello (De Filippo Filumena Marturano, 1993) Vanamees (Popova Saatuse pailapsed, 1995) Narokov (Ostrovski Talendid ja austajad, 1996) Sam (Menchelli Armastan Sind igavesti!…, 1998) Kirjandus S.
  • Eelmaa, Aleksander (Teatrileksikon)
    ) Krossi Vastutuulelaev (2006 Nargen Operas) Panychi Minu tädi (2009) Kruusvalli Tasandikkude helinad (2011, Eesti Teatri Festival Saueaugu Teatritalus) Õnnepalu Vennas (2014 Draamateatris) Mannheimeri Viimasel minutil (2015 Draamateatris) Õnnepalu Ingeland (2015, Eesti Teatri Festival Saueaugu Teatritalus) Õnnepalu Mäed (2016 Draamateatris) Hare'i Eluhingus (2017 Draamateatris) Osi Vladimir (Becketti Godot’d oodates, 1976) Haavatu (Tuglase ja Spriidi Inimese vari, 1977) Bruno (Crommelyncki Suurepärane sarvekandja, 1977) kass Basilio (Ehala, Tolstoi ja Šapiro Buratino, 1978) Joca Škokic, küla Apollo, prints Hamleti osas (Brešani „Hamleti” lavastamine Alamkolka külas, 1980) Andres (Büchneri Woyzeck, 1980 Ugalas) Johann Wilhelm Möbius (Dürrenmatti Füüsikud, 1981 Vanalinnastuudios) Kunstnik (Zlotnikovi Naiskond, 1982) Johannes (Vetemaa Ikka veel Püha Susanna ehk Noorpaaride kool, 1982) Tumm (Patricku Grupipilt, 1983) Ametnik (Kalli Lõunavaheaeg, 1984) Baloun (Brechti Švejk Teises maailmasõjas, 1985) Rodolfo (De Filippo Silinder, 1985) Špekin (Gogoli Revident, 1987) O’Hara (Kesselringi Hapu vein ja sinihape, 1988) Leo Maaten (Raudsepa Salongis ja kongis, 1990 Vanalinnastuudios) Covielle (Molière’i Kodanlasest aadlimees, 1990 Draamateatris) Näitleja B (Schaefferi Proovid, 1991) Dmitri Nikititš Kosõhh (Tšehhovi Ivanov, 1992) Nöjd (Strindbergi Isa, 1993) söör Galahad (Dorsti Merlin ehk Tühi maa, 1994) Adam Petrovitš Sprich (Lermontovi Maskeraad, 1995) Clov (Becketti Lõppmäng, 1996) Aleksandr Vladimirovitš Serebrjakov (Tšehhovi Onu Vanja, 1996 ja Theatrumis 2012) Tõnno Jehivei (Kivirähki Atentaat, 1997) Nikolai Gastello (Hussari ja Õunapuu Tule minuga lendama, 1998) Gilbert Horn (Harroweri Noad kanade sees, 1999 Ugalas) Armastaja (De Machaut’ ja Lambi Mu lõpp on mu algus, 2000 Von Krahli Teatris) Mees/Kelner (Schaefferi Siinseal, 2001) Hadar (T.
  • Ots, Karl (Teatrileksikon)
    Strausi Ringi ümber armastuse, 1921) Valentin (Gounod’ Faust, 1921) Figaro (Rossini Sevilla habemeajaja, 1922) Stefan (Falli Lõbus talupoeg, 1923) Radames (Verdi Aida, 1923 ja 1932) Hoffmann (Offenbachi Hoffmanni lood, 1924 ja 1934) Pedro (d’Albert’i Madalik, 1924 ja 1937) Raoul (Meyerbeeri Hugenotid, 1924) Sinodal (Rubinsteini Deemon, 1924) Jenik (Smetana Müüdud mõrsja, 1924 ja 1937) Cavaradossi (Puccini Tosca, 1925) Matthias (Kienzli Evangeeliumimees, 1925) Hermann (Tšaikovski Padaemand, 1926, 1934, 1940 ja 1946) Rodolfo (Puccini Boheem, 1926) Manrico (Verdi Trubaduur, 1927) Lohengrin (Wagneri Lohengrin, 1927 ja 1935) Pinkerton (Puccini Madame Butterfly, 1927) des Grieux (Massenet’ Manon, 1928) Tybalt (Gounod’ Romeo ja Julia, 1928 ja 1938) Ülo (Aava Vikerlased, 1928, 1935 ja 1942) Vürst (Dargomõžski Näkineid, 1929 ja 1936) Otello (Verdi Otello, 1929) Vale‑Dmitri (Mussorgski Boriss Godunov, 1930) Tannhäuser (Wagneri Tannhäuser, 1930 ja 1942) Eleazar (Halévy Juuditar, 1931) André Chénier (Giordano André Chénier, 1931) Cordelius (A.
  • Tammearu, Peeter (Teatrileksikon)
    Olmaru Impro II – Nanseni pass, 1996 Tallinna Linnateatris) Jonathan Jeremiah Peachum (Brechti ja Weilli Kolmekrossiooper, 1997, kõrvalosa preemia festivalil Draama ’99) Samakõrge (Sturlusoni ja Rohumaa Noorem Edda ehk Meresõitjad, 1998) Porfiri Petrovitš (Dostojevski ja Nüganeni Kuritöö ja karistus, 1999, kõrvalosa preemia festivalil Draama ’99) Claudius ja Polonius (Shakespeare’i Hamlet, 1999 ja 2013, viimane Kell Kümme) Manfred (Tätte Palju õnne argipäevaks!, 2001) Ivan Petrovitš Voinitski (Tšehhovi Onu Vanja, 2002 Ugalas) Podkoljossin (Gogoli Naise võtmine, 2004) Punttila (Brechti Härra Punttila ja tema sulane Matti, 2009) Sergei Sergejevitš Lossev (Boydi Igatsus, 2014 Tallinna Linnateatris) kavaler de Ripafratta (Goldoni Mirandolina, 2015 VAT Teatris) doktor Rice (Frieli Molly Sweeney, 2015) Lavastusi Lihtsalt liha: Becketti, Saroyani, Londoni ja Gütersloh’ lühinäidendid (1987, ka tõlkijaid ja osatäitja) Lindgreni ja Tammearu Röövlitütar Ronja (1988) Ayckbourni Abielufarss (1991) Kalmuse ja Tammearu Jumalad lahkuvad Maalt (1991, mängis Donatust) Synge’i Püha läte (1992, ka tõlge ja laulutekstid) Rintala Pikk tee Veronasse (1993, ka osatäitja) Mastrosimone’i Äärmused (1994 Endlas, ka tõlge ja helikujundus) Gurney jr Söögituba (1994, ka tõlge) Driveri ja Haddow’ Tšehhov Jaltas (1995, ka tõlge, mängis Stanislavskit) Neilsoni Robin Hood (1996 Ugalas) Uspenski ja Tammearu Onu Teodor, kass ja koer (1998, ka muusikalisi kujundajaid) Bitter jr Põhhjas (2000, mängis Medvedjevit) Wuolijoki ja Tammearu Niskamäe kired (2002 Ugalas) Gailiti, Tammearu ja Saare Toomas Nipernaadi (2003) Ehala, Costeri ja Gorini Thijl Ulenspiegel (2003) Frieli Jalta-mäng (2004, koos Kaarin Raidiga, mängis Dmitri Dmitritš Gurovit ja Andrei Prozorovi) Stevensoni ja Tammearu Aarete saar (2004, mängis Musta Koera) Lutsu ja Tammearu Suvi (2005) Lindgreni Väike Tjorven Soolavareselt (2006) Tšehhovi ja Tammearu Kolm klaasikest kirsiviina (2006) Krossi Keisri hull (2006, koos Jaak Allikuga, mängis Timotheus Eberhard von Bocki) Zālīte Sirelikassid (2007) Kivirähki Vanamehed seitsmendalt (2009) Tammsaare ja Tammearu Jürka (2010) Rjazanovi ja Braginski Armastus tööpostil (2012 Rakvere Teatris, ka tõlge koos Arvi Siiaga) Bobricki ja Clarki Wally kohvik (2013 Kuressaare Linnateatris, ka tõlge) Gurney jr Armastuse kirjad (2013 Kuressaare Linnateatris, ka tõlge, mängis Andrew Makepeace Laddi) Walleri ja Niinikoski Madisoni maakonna sillad (2014 Vanemuises) Hargla Testamenditäitjad (2014, ka muusikaline kujundus) Kirjandus E.